התקשרו עכשיו: 052-6469603 פנו אלינו במייל דיסקרטי >>

גניבת זרע

נוספים : בדיקת אבהות

גניבת זרע הינה טענה של הגבר כאשר הוא טוען כי האישה נכנסה להריון ממנו בניגוד להסכמתו ובעורמה, האישה הצהירה כי היא נוטלת גלולות נגד הריון וכדומה. בית משפט קבע כי כניסה להריון הינה תוצאה טבעית של קיום יחסי מין - והגבר צריך לקחת זאת בחשבון ולא יכול לטעון לגניבת זרע לאחר מעשה. בית המשפט העליון הוסיף כי גבר אינו יכול לטעון כי גנבו את זרעו עקב פיתוי וזאת מהסיבה כי פיתוי אינו מעשה מרמה ומי שאינו יכול לעמוד בפיתויים אינו פטור מאחריות.

בפסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט לענייני משפחה בטבריה הורה בית המשפט לאב לשאת במזונות הילדה חרף העובדה שהאב טען כי הקטינה נולדה כתוצאה מ"גניבת זרע" וכי מדובר בתוכנית של האם להתעבר ממנו בלי כל כוונה לקיים קשר עמו בעוד היא התחייבה שלא תתבע אותו למזונות, וכי היא מודעת למצבו הכלכלי וכי היא  לבדה תישא בכל בהוצאות הקטינה .

החלטה של אם שלא לעשות הפלה  כ"מניעת הריון לאחר המעשה" ואיננה פוטרת את האב ממזונות לקטינים,  תקנת הציבור כי אין אפשרות לכפות הפלה על אישה.

ישנם מקרים בנסיבות מסוימות ואישיות בהם כדאי יהיה לשקול הגשת תביעה נזיקית כנגד אישה שהטעתה את הגבר בכוונה להתעבר ממנו, במקרים מסוג זה כדאי ומומלץ להיוועץ בעו"ד מומחה בתחום.