התקשרו עכשיו: 052-6469603 פנו אלינו במייל דיסקרטי >>

הסכם חיים משותפים

נוספים : תביעה לביטול הסכם | הסכם פונדקאות | הסכם שלום בית | הסכם גירושין | הסכם ממון

הסכם חיים משותפים משמש בעיקר בני זוג אשר אינם רשאים להינשא בישראל וכן ידועים בציבור או זוגות חד מיניים הנוהגים לערוך הסכם זה.

מנגנון זה מאפשר לבני זוג בני אותו המין, להצהיר על זוגיותם ולהוכיח את קיומה באמצעותו וכן להיעזר בו על מנת לקבל הכרה על זוגיותם, בעיקר מול המוסדות השונים או לצורך קבלת הטבות במקומות בהם מכירים בזוגיות זו. עבור זוגות חד מיניים, זו היא למעשה הדרך המשפטית היחידה, הפתוחה כיום בפניהם, בה ניתן לעגן את הקשר ביניהם ולהגן על זכויותיהם וחובותיהם כבני זוג וכמשפחה.

ההסכם לחיים משותפים, מותאם לכל זוג וזוג באופן אישי נוכח הנסיבות שהביאו אותם לחתום על הסכם כזה ובהתאם לרצונותיהם האישיים להסדרת ענייניהם האישיים.

במסגרת ההסכם מסדירים הצדדים את יחסי הממון והרכוש ביניהם הן בנוגע לאלו שנצברו טרם תחילת החיים המשותפים והן בנוגע לרכוש שייצבר במהלך חייהם המשותפים (זכויות הסוציאליות קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות ביטוחי חיים וכו'). כמו כן ניתן להסדיר בהסכם את עניין המגורים, הכלכלה, הילדים ועוד. כמו כן מצב בריאותי מחלה או מוות מומלץ לנסות ולהסדיר מה קורה במקרה של מוות, מחלה קשה, אובדן כושר עבודה, מחלה של אחד מהילדים. הצדדים יסדירו בהסכם גם את המנגנון ליישוב סכסוכים בעת מחלוקת או פרידה.

זוגות המעניינים להיכנס לקשר זוגי של ידועים בציבור ולשמור על הסדרת הרכוש והממון הפרטי שצברו באופן עצמאי לפני תחילת הקשר, מומלץ מאוד לעשות הסכם חיים משותפים היכול למנוע עוגמת נפש רבה במקרה של פרידה או מוות עתידיים.